17 Лют

Під час виконання вправ за системою Пілатес особливе значення надається рівномірному розвитку тіла за допомогою зміцнення скелета, розвитку гнучкості і самоконтролю з метою підтримання ефективних витончених рухів.

Пілатес – це комплекс вправ, розроблених Джозефом Пілатесом у 1920-х роках. Джозеф Пілатес розвивав свій стиль виходячи з особистого досвіду в фітнесі. Оскільки він був хворою дитиною, то вивчив багато видів самовдосконалення. Він здобував знання зі східних методик, таких як йога та Дзен Буддизм і був натхненний давнім грецьким ідеалом людини, що мала ідеально розвинуте тіло, розум та дух.

Спочатку пілатес використовували як програму відновлення організму для військовополонених, а пізніше виявилось, що він дуже корисний для будь-якої людини, яка прагне досягнути високого рівня витривалості. Пілатес ідеально підходить для попередження болю в попереку з різних причин.

6 принципів Пілатеса

Основні принципи Пілатеса: Зосередження, Концентрація, Контроль, Точність, Дихання і Циркуляція. Ці 6 принципів є суттєвими компонентами для ефективної розминки за методикою Пілатес. Метод Пілатеса – це перш за все якість, а не кількість, і на відміну від багатьох інших систем вправ, вправи за Пілатесом не включають багаторазового повторення кожного руху. Натомість вправа, що виконується чітко та правильно, дає неймовірні результати.

Зміцнення скелета – основа вправ у пілатесі

Скелетні м’язи – глибокі, внутрішні м’язи, що проходять від живота до спини. Якщо скелетні м’язи сильні, вони добре виконують свою роботу, адже натреновані за системою Пілатес, вони працюють у тандемі з м’язами торса. А це, у свою чергу, забезпечує гарну підтримку хребта.

Разом з розвитком своєї скелетної сили, Ви розвиваєте рівновагу усього тіла. Це один із способів, за допомогою якого Пілатес допомагає людям перемогти біль у спині. Оскільки хребет знаходиться у правильному положенні, тиск на спину зменшується, і Ви можете рухатись вільно і без болю.

Вправи за системою пілатес бажано виконувати або на підстилці на підлозі, або на маті для Пілатесу, або на тренажерному спорядженні, розробленому Джозефом Пілатесом. Реформер – один з найвідоміших тренажерів, який можна побачити в студії Пілатеса.

Чи можна виправити поставу за допомогою Пілатеса?

Пілатес робить акцент на загальне виправлення тіла та розвиток збалансованої сили в тих м’язах, що відповідають за вертикальне положення тіла людини. Саме тому Пілатес покращує поставу. Крім того, він допоможе зменшити біль у людей, що постійно горбляться та/або мають горб на спині.

Сила скелета і торса – це відмінна риса Пілатес від інших типів вправ. Пілатес – це система, що поєднує розтягування та вправи для зміцнення скелета в одному комплексі. Ця система чудово підходить новачкам. Пілатесом можуть займатись люди з різним типом фігури та рівнем підготовки.

Comments